czwartek 18 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1411386

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Chrystusa Króla

20 listopada 2022 r.

1. Dziś Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

2. W ubiegłą niedzielę w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 2758  zł. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

3. Dziś w naszej diecezji obchody Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy (redemptoryści).

4. We wtorek przed Mszą Świętą nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w środę przed Mszą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek kazanie katechizmowe.

5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, który w tym roku będzie trwał pełne cztery tygodnie. Roraty będziemy sprawować od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci będą otrzymywały figurkę Dzieciatka Jezus na jedną dobę, ogłaszamy w tym roku konkurs  na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

6. Przypominam, że funkcjonuje strona internetowa cmentarza www.cmentarnik.net/grabowo, na której możemy odszukać groby i sprawdzić czy wszystko jest w porządku. W przypadku komunikatu umieszczonego przy danym grobie lub błędach w danych proszę o kontakt w celu wyjaśnienia sprawy.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. rozmowa z ks. Maciejem Kępczyńskim, dyrektorem Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej, artykuł o różnych obliczach wolności oraz wiele porad dietetycznych i przepisów.