czwartek 25 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414242

1. Dzisiejsza niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. W tym roku okres oczekiwania na przyjście Pana Jezusa będzie trwał pełne cztery tygodnie. Nie zmarnujmy tego czasu i dobrze wykorzystajmy go, by przygotować swoje serca. W środę święto św. Andrzeja, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  2. Od jutra rozpoczynamy Roraty – Msze św. o godz. 7.00, które będą od poniedziałku do piątku. Zachęcam (nie tylko dzieci) do licznego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie o świcie. Przynośmy ze sobą światło (lampiony, świece, wkłady do zniczy). Niech trzymane w naszych dłoniach płonące światło odzwierciedla naszą gotowość na spotkanie z Bogiem. Podczas rorat dzieci będą losować figurkę Dzieciątka Jezus.
  3. Za tydzień kolekta gospodarcza.
  4. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.30
  5. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  6. Ogłaszamy Rodzinny Konkurs Adwentowy. W tym roku na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Przygotowane prace przynosimy do kościoła w sobotę 17 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00
  7. Parafialna spowiedź przedświąteczna odbędzie się w czwartek 15 grudnia o godz. 16.30. Bardzo proszę zaplanować sobie czas, by w tym dniu się wyspowiadać. Przejedzie sześciu księży z innych parafii.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. „Świętość na wyciągnięcie ręki” – rozmowa o bł. Carlo Acutisie, który zmarł w wieku 15 lat, a znany jest jako „święty w trampkach”; „Z miłości czy obowiązku”, czyli o Eucharystii w życiu osoby wierzącej; „Nie jesteś sam” – o tym jak przeżyć Adwent oraz porady: jak mądrze korzystać z energii i miodowe kuracje.