czwartek 16 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1422960

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszam na roraty na godz. 7.00. We wtorek ostania spowiedź w dekanacie w parafii św. Jana w Lubawie, od środy będą już Msze także o godz. 18.00. We środę, czwartek i piątek spowiedź o godz. 17.30
  2. Przed wejściem głównym stanęła para zabytkowych piaskowcowych rzeźb - św. Jan Nepomucen i Maria Immaculata po konserwacji w Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK. Wiosną rzeźby staną na swoim pierwotnym miejscu, czyli na słupkach przy głównej bramie.. Koszt renowacji rzeźb to 10 tyś zł.
  3. W ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 2590 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  4. Jutro w poniedziałek o 10.00 będziemy budować szopkę bożonarodzeniową w kościele i stawiać choinki. Bardzo proszę o pomoc w budowie szkopki oraz dekorowaniu choinek.
  5. Dziękuje wszystkim rodzinom, które wzięły udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.
  6. W bierze parafialnym i zakrystii można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny.
  7. W sobotę, w Wigilię świąt Bożego Narodzenia zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00. 15 minut przed Msza nabożeństwo na zakończenie Adwentu
  8. W pierwsze i drugie święta Msze Święte w porządku niedzielnym. W pierwsze święto zapraszam dzieci na nabożeństwo przy żłóbku o godz. 15.00
  9. Przed kościołem harcerze sprzedają sianko na stół wigilijny. Z zebranych ofiar dofinansują swój kolejny wyjazd.
  10. W piątek o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wigilijne dla Liturgicznej Służby Ołtarza
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. o tym, że w święta chodzi o coś więcej niż o to, by przeżyć; ciekawe rozmyślania o znaczeniu sakramentów, kiedy są nieważne, a kiedy martwe; przepisy na wieczerzę wigilijną. Znajdziemy także dodatek – obrzęd wieczerzy wigilijnej i śpiewnik z kolędami. Za tydzień w „Niedzieli” kalendarz na nowy rok.