poniedziałek 20 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1424572

Boże Narodzenie

25 grudnia 2022 r.

1. Świętujemy dzień Bożego Narodzenia. Niech łaska i pokój, które przynosi Nowonarodzony Jezus, zagoszczą w naszych sercach i rodzinach.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni na ten święty czas: ofiarodawcom choinek i tym, którzy je przystroili i ustawili w kościele; osobom sprzątającym i przygotowującym stroiki i żłóbek

3. Zapraszamy dzieci szczególnie na godz. 15.00. na nabożeństwo przy żłóbku i wspólne śpiewanie kolęd

4. W piątek 30 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny. Oktawa Bożego Narodzenia nie znosi postu piątkowego, lecz w związku z obchodzonym tego dnia świętem Świętej Rodziny udzielam wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zmieniając ją na obowiązek odmówienia jakiejkolwiek modlitwy ku czci Świętej Rodziny.

5. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym  o godz. 18.00

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Podczas każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia 2023 roku.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” kalendarz na nowy rok oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. rozmowa z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, wybitnym biblistą i znawcą Ziemi Świętej i wywiad z młodym małżeństwem, które razem ze swoim dzieckiem z poważną wadą serca doświadczyli cudu za cudem.