piątek 19 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412002

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła – 5 luty 2023 r.

1. W tym tygodniu w sobotę przypada wspomnienie NMP w Lourdes – Światowy dzień chorego. Na Mszy świętej o godz. 18.00 po kazaniu udzielę Sakramentu Namaszczenia Chorych a po Mszy obrzęd błogosławieństwa chorych Najświętszym Sakramentem– tzw. Błogosławieństwo Lourdzkie.
  2. W następną niedzielę po Mszy o godz. 10.30 spotkanie dla młodzieży która chce przyjąć sakrament bierzmowania, szczególnie zapraszam młodzież z 8 klasy SP i I klasy szkoły popodstawowej. Bierzmowanie odbędzie się pod koniec września. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia przygotowanie jest uczęszczanie na lekcje religii.
  3. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy angażują się w dbanie o naszą świątynie, m.in. w sprzątanie kościoła, paniom zmieniającym obrusy, ministrantom, którzy rozebrali żłóbek i choinki i pracownikom firmy Constrakt za rozkręcenie żłóbka.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.
  5. Polecam prasę katolicką – nowy numer Niedzieli a także kwartalnik Apostoł Miłosierdzia Bożego, który przesłał nam dyrektor generalny Lasów Państwowych.