piątek 19 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1411552

I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w sobotę obchodzić będziemy święto św. Kazimierza, królewicza.

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

• Droga Krzyżowa –o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie dzieci będą otrzymywały naklejki.
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po Mszy o godz. 10.30

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• pierwszy czwartek i piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30;
  • okazja do spowiedzi św. w piątek podczas adoracji od 17.00 do 17.30;
  • w pierwszą sobotę miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Tego dnia zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

5. Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się Patryk Rama, kawaler z Pietrzwałdu i Dagmara Maliszewska, panna, z Grabowa.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” m.in. artykuł „Przemoc a nierozerwalność” o problemie przemocy w małżeństwie. Znajdziemy również przepisy na dania kuchni włoskiej.