sobota 18 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1423578

9. 04. 2023 r.

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom oraz gościom życzę doświadczenia mocy Zmartwychwstałego Pana. Niech Jego miłość umacnia Was w codziennym życiu i pomoże kroczyć drogami zbawienia. Niech Jego blask przenika Wasze serca i rozpali w nich miłość do Boga, który daje nam siebie w Eucharystii oraz niech pomnoży miłość do braci i sióstr; niech obdarzy Wasze rodziny pokojem i usunie wszystko, co jest przeszkodą do życia w jedności. Niech Ten, który jest naszym Życiem i Zmartwychwstaniem obdarzy Was i Waszych bliskich łaską zdrowia potrzebnego do owocnego wypełniania życiowego powołania. Szczęść Boże.

2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni  do Świąt Paschalnych: osobom sprzątającym, dekoratorom, troszczącym się o czyste obrusy, całej służbie liturgicznej i wszystkim zaangażowanym w liturgię, panu organiście, oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu Drogi Krzyżowej. Za czuwanie przy Grobie Pańskim, pomoc przy Wigilii Paschalnej i niesienie baldachimu podczas procesji. Bóg zapłać także za smakołyki na świąteczny stół.

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00 i 10.30.

4. W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.