sobota 18 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1423592

Niedziela Miłosierdzia Bożego

16 kwietnia 2023 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.

3. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Hasło Tygodnia Biblijnego to słowa zaczerpnięte z Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11, 22). Tego dnia przypada także 6. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcam do rodzinnej lektury Ewangelii wg św. Jana.

4. Bóg zapłać za ofiary na kolektę gospodarczą, zebraliśmy 2890 zł.

5. Zachęcam do zapisywania się na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się od 8 do 14 października 2023 r.

6. Za miesiąc,  15 maja odbędzie się zbiórka elektrośmieci, z której zyski będą przeznaczone dla pomoc misjonarzom

7. Od 7 do 14 maja odbędą się w naszej parafii Misje Święte. Przyjedzie do nas dwóch misjonarzy, bardzo proszę o zarezerwowanie sobie czasu by skorzystać z tego daru i  składanie intencji na ten tydzień.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. znajdziemy odpowiedź na pytanie: czy modlitwą możemy wyprosić nawrócenie oraz czy Bóg cierpi? W dodatku „Bliżej życia z wiarą” świadectwo Beaty Plichty, której życie zaczęło się zmieniać po lekturze Dzienniczka św. Faustyny.