sobota 18 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1423476

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023 r.

1. Rozpoczynamy dziś misje parafialne, które potrwają do przyszłej niedzieli. Serdecznie witamy ojców redemptorystów w naszej wspólnocie. Plan misji wyłożony jest na stoliku z tyłu kościoła, został też rozniesiony po domach.
  2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski
  3. W przyszły wtorek (16 maja) do godz. 11.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci, które będzie można zostawiać na parkingu, naprzeciw plebanii.
  4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest dla ojców misjonarzy, za tydzień kolekta gospodarcza.
  5. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się Piotr Kreński z Grabowa i Kinga Kurlikowska z Grabowa. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego ma obowiązek zawiadomić o tym proboszcza.
  6. Dzierżawców ziemi parafialnej proszę o wpłatę podatku w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. tekst o tym czy potrzebujemy objawień maryjnych; jak wychowywać dzieci w relacji do Pana Boga oraz rozmowa „Odnaleźć Miłość” o drodze od apostazji do głębokiej wiary. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” historia Patrycji Hurlak – wiedźmy, która spotkała Jezusa. Poznamy także świętego od pieniędzy.