czwartek 9 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1419977

Ogłoszenia parafialne X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023

1. Zapraszam do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który dziś rozpocznie się Mszą o godz. 12.00 w lubawskiej farze, a na Rynku o godz. 13.00, skąd udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej gdzie będzie czekał piknik rodzinny z wieloma atrakcjami, zabawami, dobrym jedzeniem i niespodziankami
  2. Jutro, w poniedziałek rozpocznie się w naszej parafii Wieczna Adoracja. Program wywieszony jest w gablocie.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie odbywa się procesja w czasie której błagamy Pana Boga o deszcz, na zakończenie procesji śpiewamy suplikacje. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post piątkowy.
  5. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  6. Zostało tylko 12 miejsc na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 8-14 października, koszt 2300 zł. Zapisać się można w biurze parafialnym.
  7. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w to, by procesja w Bożego Ciała odbyła się godnie i pięknie.
  8. Dziś kolekta gospodarcza, Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  9. Polecam prasę katolicką Co w najnowszym numerze Tygodniku Niedziela: - kilka podpowiedzi, co robić. kiedy traci wiarę ktoś bliski,- o kulcie Dwóch Serc, - o objawieniach w japońskiej Akicie,- o ocalaniu przydrożnych krzyży, - rozmowa z kard. Gerhardem Mullerem o współczesnym Kościele, - wywiad ze prof. Markiem Rękasem na temat chorób oczu u cukrzyków, - w dziale dla rodzin o tym, co robić, jeśli dziecko jest świadkiem kłótni rodziców.