sobota 27 kwiecień 2024

W tym tygodniu: 1972

Od czerwca 2009 r. 1414980

XXVIII Niedziela zwykła - 15 października 2023 r.

1. Obchodzimy XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Przeżywamy ją jako Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dochód przeznaczony jest na stypendia edukacyjne dla uzdolnionej młodzieży.

2. W nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Śląską, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty, a w piątek wspominamy św. Jana Kantego.

3. Zapraszam do żarliwej modlitwy różańcowej. W kościele różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w czasie różańca okazja do spowiedzi. W niedzielę różaniec po Mszy o godz. 8.00

4. Dziś kolekta gospodarcza, Bóg zapłać ze wszelkie ofiary. Jest nowy odkurzacz do sprzątania kościoła i bardzo proszę nie uchylać się od sprzątania, gdyż zawsze należy pamiętać że budynek kościoła jest naszym wspólnym dobrem.

5. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek dla pogorzelców z Grabowa.

6. W zakrystii można zakupić kalendarz rolników za 30 zł.

7. Za tydzień niedziela misyjna. Kolekta przeznaczona będzie na pomoc dla misjonarzy.

8. Wypominki roczne i jednorazowe  można  zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o niespełnionych marzeniach św. Jana Pawła II; o nieznanym obliczu św. Maksymiliana Kolbego.