czwartek 2 maj 2024

IV NIEDZIELA Adwentu

24 Grudnia 2023

1. Życzenia Ks. Biskupa…

2. Wszystkim parafianom i gościom życzę  błogosławionych świąt, pokoju serca oraz opieki Bożej Dzieciny.

3. W dzisiejszą niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego o godz. 24.00 Pasterka. W poniedziałek (25.12.) uroczystość Narodzenia Pańskiego i w wtorek drugie święto Bożego Narodzenia – wspomnienie św. Szczepana pierwszego męczennika , msze św. w porządku niedzielnym, w środę św. Jana Ap. i Ewangelisty, w czwartek śśw. Młodzianków, męczenników i w niedzielę przyszłą Świętej Rodziny. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

4. Są jeszcze małe świece Caritasu w cenie 12 na stół wigilijny, a także opłatek wigilijny

5. Ofiary składane przy żłobku są przeznaczone na cele misyjne. Dziś przed kościołem harcerze sprzedaja sianko na stół wigilijny.

6. W najnowszej „Niedzieli” możemy przeczytać m. in. następujące artykuły: Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?, Kim byli krewni Jezusa, Sens Bożego Narodzenia.

7. Zbliża się czas wizyt duszpasterskich w naszej parafii zwany. Kolędą. Celem Kolędy jest wspólna modlitwa, pobłogosławienie domu i wszystkich domowników oraz krótka duszpasterska rozmowa na tematy wiary, kościoła i wspólnoty parafialnej do której wszyscy należymy. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remonty w parafii.

28.gru.23  Czwartek   Godz. 12.00       Wiśniewo wieś (Guzowscy - Chorzelewscy)

29.gru.23  Piątek        Godz. 12.00       Wiśniewo (wybudowanie) Krauzewiczowie - Muszyńscy

30.gru.23  sobota       Godz. 12.00       Wałdyki: Kamiński Mariusz -  Zalewski Wiesław