czwartek 2 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1416882

Niedziela Świętej Rodziny

31 grudnia 2023 r.

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. A przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Obrony Życia.

2. Jutro obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Msze św. o godz. 8.00 lub 10.30

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie (kolęda) w naszej parafii Plan kolęd jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej.  Tegoroczne ofiary kolędowe przeznaczamy na prace związane z remontami kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• pierwszy czwartek – Msza św. w intencji powołań o godz. 8.00
  • pierwszy piątek –spowiedź od godz. 18.00.

5. W sobotę 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Tego dnia Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które zabierzemy do naszych domów do oznaczenia drzwi naszych mieszkań

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o tym dlaczego tak ważna jest modlitwa rodzinna, historia pochodzącego z naszej diecezji świeckiego misjonarza Daniela posługującego na Madagaskarze.

7. Intencje Mszy Świętej