wtorek 30 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416409

Niedziela Chrztu Pańskiego

7 stycznia 2024 r.

1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Od jutra w kalendarzu liturgicznym rozpoczynamy okres zwykły. W naszej polskiej tradycji śpiew kolęd oraz żłóbek towarzyszyć nam będą do 2 lutego.

2. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele gospodarcze.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Plan kolęd jest wywieszony w gablocie. Jest także zamieszczony na stronie internetowej.

4. Przypominam, że w okresie kolędowym w naszym kościele Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00. W sobotę i niedzielę bez zmian.

5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" znajdziemy odpowiedź na pytanie: "Po co Kościołowi nowi święci?". Przeczytamy także o tym czym jest wolność religijna, o publicznym wyznawaniu wiary, o kobietach, które nawróciły Europę oraz o działającej w Toruniu wspólnocie dla rodzin z problemem alkoholowym