wtorek 30 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416421

Ogłoszenia parafialne  II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2024 r.

1. Kończy się w tym roku kolęda czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin. We wtorek od godz. 15.00 odwiedzę mieszkańców bloków w kolonii Grabowo. Już teraz pragnę podziękować za życzliwe przyjęcie, zorganizowanie pojazdów na trasę, za każdy poczęstunek, życzliwe słowo i złożone ofiary.
  2. Na remont ogrodzenia, kościoła, dzwonnicy i zakup organów złożyliśmy wnioski o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Gminy wiejskiej Lubawa, Samorządu Województwa Warmińsko-mazurskiego. Na remont plebanii, pomimo, że i ona jest wpisana do Rejestru Zabytków nie dostaniemy nigdy dofinansowania, gdyż jak stwierdzili urzędnicy, jest to niepoprawne politycznie, by finansować mieszkanie księdza z publicznych pieniędzy. Dlatego też plebania będzie remontowana z kolekty gospodarczej i dzierżawy ziemi. Jest już zatwierdzony projekt remontu elewacji. Pierwszym etapem będzie wymiana ośmiu okien od frontu, a następnie tynkowanie przedniej ściany. Koszt jednego okna to osiem tysiecy zł. netto. Proszę więc o ofiarność na kolecie gospodarczej. W grudniu na kolekcie gospodarczej zebraliśmy 1 957 zł.
  3. Wójt Gminy Lubawa i proboszcz w Rożentalu zapraszają na Gminny Koncert Kolęd, który odbędzie się w Rożentalu w czwartek o godz. 18.00
  4. Polecam nowy numer Niedzieli.