wtorek 30 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416404

IV Niedziela zwykła

28 stycznia 2024 r.

1. Dziś IV Niedziela zwykła przeżywana jako dzień modlitw za ludzi chorych na trąd. Pamiętajmy o tych, którzy podejmują walkę z tą chorobą w najuboższych rejonach świata.

2. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy: w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego; w sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa.

3. W pierwszy piątek miesiąca –spowiedź od godz. 17.30. W sobotę odwiedzę  horych z posługa sakramentalną

4. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Msza św. o godz. 10.00 i 18.00 . Na Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych. To dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia zakonnego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na wsparcie dla jedynego w naszej diecezji zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.

5. W piątek po Mszy św. ok. godz. 10.00 zapraszam do pomocy przy rozbieraniu żłóbka i zdejmowaniu dekoracji bożonarodzeniowych.

6. W sobotę wspominamy św. Błażeja, biskupa, patrona chorób gardła. Na Mszy św. możliwość przyjęcia specjalnego "błogosławieństwa błażejowego".

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.