wtorek 30 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416347

V Niedziela zwykła

4 lutego 2024 r.

1. Dziś V Niedziela zwykła. W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga..

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętych pobłogosławimy zostanie przyniesiony chleb oraz woda.

4. W środę przed Mszą Świętą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w porządkowanie wystroju bożonarodzeniowego w naszym kościele.

6. W dniu Ofiarowania Pańskiego na klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie zebraliśmy 575 zł. Bóg zapłać.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Niedzieli" przeczytamy m.in. o peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej diecezji oraz o świętym nastolatku z Meksyku. Znajdziemy także przepisy karnawałowe.