poniedziałek 29 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416110

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży

2. Zapraszam jutro na godz. 17.00 na parafialna spowiedź z udziałem księży z dekanatu

3. Zapraszam na ostatnia Drogę Krzyżową tym roku w piątek o godz. 19.00, która odbędzie się na ulicach Grabowa.

4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.

5. W dniach 16-24 marca trwa narodowa nowenna w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W naszej parafii nowennę odmawiać będziemy po każdej Mszy św. Zachęcamy do tego, by indywidualnie lub w rodzinach łączyć się duchowo lub za pośrednictwem radia i telewizji z Jasną Górą i modlić się w intencji naszej ojczyzny. Szczegółowe informacje na stronie www.nowenna2120.pl .

6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą zapraszam dzieci z palemkami przed kościół, odbędzie się inscenizacja uroczystego wjazdu Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Dziękuje panu Andrzejowi Jarząbek za udostępnienie zwierzęcia.

7. Bóg zapłać za ofiary na kolektę gospodarczą, zebraliśmy 2854 zł

8. Dziś i za tydzień zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Polecam nowy numer Niedzieli.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i zapewniam o modlitewnej pamięci.