czwartek 9 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1419832

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                        28 kwietnia 2024

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży na wsparcie zakupu środków transportu dla misjonarzy.

3. Wójt Gminy Lubawa oraz dyrektor, rada pedagogiczna i uczniowie naszej szkoły zapraszają na Gminne Obchody Święta Konstytucji 3-ga Maja które odbędą się we wtorek 30 kwietnia o 10.00 w Szkole Podstawowej.

4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W kościele nabożeństwa majowe po Mszy wieczornej

5. W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione jak w każda niedzielę 8.00 i 10.30 Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Na godz. 14.00 zapraszam na Mszę święta w intencji strażaków z OSP Wałdyki. Również w sobotę przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną

7. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

8. Polecam nowy numer Niedzieli.