sobota 20 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412289

Wycieczka do Częstochowy

Po trzech latach nieobecności ponowne stanęliśmy przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Pani. Ponieważ byliśmy dość wcześnie, mieliśmy dobre miejsce aby obserwować odsłonięcie Cudownego Obrazu. Po mszy świętej, która sprawowana była między innymi również za naszą grupę i po porannej kawie, ruszyliśmy na zwiedzanie z przewodnikiem. Jedni odświeżyli sobie historię klasztoru a inni zapoznali się z nią. Następnie odprawiliśmy drogę krzyżową – każdą stację czytał inny uczestnik naszej grupy. Po czasie wolnym i obiedzie udaliśmy się do Parku Miniatur Sakralnych. Są tam miniatury najpiękniejszych bazylik i kościołów z całego świata – z Ziemi Świętej, Włoch, Portugalii i innych. Znajduje się tam również największa na świecie statua Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II.
I tak duchowo umocnieni, sercem pełnym miłości do Naszej Matki – Jasnogórskiej Pani, której zawieźliśmy nasze podziękowania, powierzyliśmy nasze troski i prośby by nam błogosławiła w dalszym życiu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Jadwiga Syguła

12.07.2014