piątek 26 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414470

Światowy Dzień Chorego 2015

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja 1992 r. z zamierzeniem, iż Dzień ten ma być obchodzony każdego roku 11 lutego – w dniu wspomnień o objawieniach Matki Bożej w Lourdes.

Po raz pierwszy obchodzono Dzień Chorego rok później. Nasza parafia też włączyła się w te obchody ale niestety – po 2, może 3 latach akcja zaniknęła.

Jednak mądre, polskie przysłowie, które mówi – „co się odwlecze to nie uciecze” sprawdziło się w tym roku. Reaktywowany po kilkunastu latach Dzień Chorego zgromadził wielu parafian na specjalnej mszy św. koncelebrowanej przez naszych księży.

Po mszy św. jej uczestnicy zostali zaproszeni na kawę i ciastko do świetlicy wiejskiej w Sampławie. Szkoda tylko, że nie wszyscy skorzystali z zaproszenia. O tę część Dnia Chorego zadbała Parafialna Rada Gospodarcza, Caritas i Akcja Katolicka. Honory gospodyni pełniła pani sołtys.

Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania wyszli zadowoleni i dzięki temu frekwencja w przyszłym roku będzie większa.

Zapraszamy już teraz!

Jadwiga Syguła