sobota 20 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412194

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/stories/p.samplawa/odpust_sw_Bartlomieja_2016.

Uwaga

Odpust w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Sampławie 21.08.2016 r.

Dnia 21 sierpnia 2016 r. zgromadziliśmy się licznie na placu przy ołtarzu polowym, aby uczestniczyć w uroczystej sumie odpustowej. Było to wyrazem naszego podziękowania za tegoroczne plony, których zbiór w tym roku był szczególnie trudny. Mszę świętą dziękczynną poprowadził i Słowo Boże skierował do zgromadzonych Ojciec Marcin - od misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie. W tym roku to mieszkańcy wsi Sampława przygotowali wieniec dożynkowy oraz byli głównymi uczestnikami pochodu ofiarnego. Włączyli się również w oprawę liturgiczną mszy św. oraz procesję eucharystyczną.

W tym jubileuszowym roku 800 -  lecia chrystianizacji Ziemi Lubawskiej dziękujemy Ci Panie za plony i spraw, aby nikomu nie zabrakło chleba.

Irena Zielińska

{gallery}p.samplawa/odpust_sw_Bartlomieja_2016{/gallery}