Ogłoszenia parafialne Drukuj Email
Wpisany przez ks. Stanisław Guzowski   

 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


4  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  26.03.2017 r.
1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

3. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

4. Przypominam o Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 1800 i Gorzkich Żalach w niedzielę po Mszy św. o godz. 930. Można zyskać łaski odpustu dla siebie lub dla zmarłych.

5. W środę, 5 kwietnia 2017 roku, w naszej parafii będzie dzień spowiedzi wielkanocnej. Przed południem o godz. 1000 i po południu o godz. 1700. W zakrystii można odbierać kartki do spowiedzi św.

6. Parafia św. Jana w Lubawie zaprasza na I Lubawską Ekstremalną DROGĘ KRZYŻOWĄ. Trasa: 13 km (kościół św. Jana – Tuszewo – Mortęgi – Lubawa (figura Chrystusa Króla). Dzień: 31 marca 2017 o godz. 2000, przewidywane zakończenie ok. godz. 2400. Na trasie dwa postoje – krótszy na przygotowaną w SP w Tuszewie herbatę, dłuższy przy 12 stacji na Mszę św. w kościele w Mortęgach. Rozważania Drogi Krzyżowej oparte na nauce Sługi Bożej Magdaleny Mortęskiej, nie zabraknie również odcinków, które przejdziemy w całkowitej ciszy. Serdecznie zaprasza ks. Damian Kuna.

7. W dniach 3 – 6 lipca planowany jest wyjazd na Litwę. 4 dniowa trasa prowadzi „Śladami Jana Pawła II” przez: Kowno – Szydłów – Górę Krzyży – Wilno – Ponary – Troki.

Całkowity koszt pobytu na Litwie – 140 euro, przejazd i ubezpieczenie 180 zł.

Zgłoszenia i wpłata zaliczki 100 euro do 30 kwietnia. Zgłoszenia przyjmują:

Syguła Jadwiga: tel. 668-421-757

Zielińska Irena: tel. 517-513-599

 

 

logo_ugl logo_gops herb-lzs1-50x50 papacy herb kep herb_diecezji elubawa logo niedziela 1 logo lipy

Zespół Szkół
w Sampławie

Zespół Szkół
w Grabowie-Wałdykach

Zespół Szkół
w Prątnicy
Zespół Szkół
w Kazanicach
Szkoła Podstawowa
w Rożentalu
Szkoła Podstawowa
w Złotowie
Szkoła Podstawowa
w Tuszewie