środa 1 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1416687

6  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  21.05.2022 r.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą, będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W minionym tygodniu zmarła: śp. Teresa Rygielska.

Po Zmartwychwstaniu Pan Jezus tłumaczył Apostołom, że musi wstąpić do nieba, aby posłać na świat Pocieszyciela – Ducha Świętego. Szósta niedziela Wielkanocy przygotowuje nas właśnie na te dwa ważne wydarzenia. Duch Święty to kolejny wielki dar od Boga. Jest nam potrzebny do dobrego zrozumienia nauki Pana Jezusa i życia zgodnego z Ewangelią. Pocieszyciel działa szczególnie podczas Mszy Świętej, ożywiając nasze myśli i serca. To właśnie On zanosi każdą naszą modlitwę przez Chrystusa do Boga Ojca. Otwórzmy się więc na działanie Ducha Świętego. Panu Bogu bardzo zależy, abyśmy szli przez życie zgodnie z powołaniem, które nam wyznaczył. To jest dla nas najpewniejsza droga do nieba. Dobre odczytanie woli Pana Boga nie jest łatwe, dlatego Chrystus do pomocy posyła nam swojego Ducha.