niedziela 12 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1421000

30  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  23.10.2022 r.

Stawać się w oczach Bożych coraz lepszym jest możliwe jedynie wtedy, gdy działa w człowieku łaska. Otwarciem się na Boże działanie jest pełna pokory modlitwa, w której stajemy przed Panem jako grzesznicy. Chrystus wyraźnie krytykuje „fasadową pobożność”, która zamiast rozwijać relację z Bogiem skupia się jedynie na własnej doskonałości. Nie wystarczy też bycie kolekcjonerem dobrych uczynków, aby trzeba rozwijać w swoim sercu świętość. Kiedy stajemy do modlitwy z sercem skruszonym i w duchu pokory, nasza modlitwa przenika niebiosa i staje się miłą Bogu. Świadomość własnej słabości i niewystarczalności jest miejscem objawienia Bożego miłosierdzia.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W poniedziałek o godz. 1700 – spowiedź św. przed bierzmowaniem.

3. W środę po Mszy świętej zapraszam na spotkanie ministrantów i kandydatów.

4. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. W piątek będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp. Wiesław Śmigiel.

6. Plan wizytacji kanonicznej:
godz. 1030 – spotkanie z dziećmi w kościele – klasy młodsze,
godz. 1130 – spotkanie z młodzieżą w kościele – klasy starsze,
godz. 1400 – odwiedziny chorych
godz. 1530 – spotkanie z Radą Parafialną
godz. 1700 – Mszaśw. z Sakramentem Bierzmowania

7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

8. Na ołtarzu św. Mikołaja są kartki na zdrowaśki roczne i na Mszę św. zbiorową.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
Każdy z nas przez modlitwę i ofiarę może pomóc w głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych. Nie zapominajmy jednak, że nawet wśród tych, którzy są blisko nas na co dzień, mamy głosić miłość Chrystusa.