sobota 27 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414888

1  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  26.02.2023 r.

Przeszkodą w realizacji zawartego z nami przez Boga przymierza jest grzech. Ma on swoje źródło w uleganiu różnorakim pokusom podsuwanym przez diabła. Pokusa rzadko uderza w rzecz zakazaną bezpośrednio. Najczęściej staje na drodze jako łatwy sposób zaspokojenia autentycznej potrzeby, która nieoczekiwanie łączy się z rzeczą zakazaną. Najbardziej jest w nas atakowany głód chwały, czułości, miłości oraz komfortu, wygody i bezpieczeństwa. Dzięki temu, że diabeł kusił Jezusa, wiemy, co nam oferuje i co w nas samych jest najsłabsze. Jeśli mamy uniknąć nieszczęść będących konsekwencją ulegania pokusom, musimy wraz z Jezusem schronić się na pustyni słowa Bożego.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Za przeprowadzenie zbiórki składam serdeczne podziękowanie dla Caritas.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 1700. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 930.

4. W środę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 900.

5. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

6. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1630.

8. W sobotę przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

9. W piątek od godz. 800 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

10. Wielki Post to czas nawrócenia, naszych dobrych postanowień i sprawdzian wytrwałości. Pan Jezus długi czas pościł na pustyni, gdzie był kuszony przez złego ducha. Z Chrystusem możemy wytrwać i dobrze przygotować się na Zmartwychwstanie Pańskie.