czwartek 18 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1411336

2  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  05.03.2023 r.

Słowo Boże zaprasza nas na górę Tabor. W trakcie modlitwy Jezus przemienia się tak, że wybrani uprzednio na świadków Apostołowie nie mogą Go rozpoznać. Pokazuje nam to moc modlitwy, której źródłem jest więź z Ojcem. Ma ona również moc odmienić nasze życie. Stajemy się zatem świadkami rozmowy o nieuchronności ofiary Mesjasza. Jest On Sługą Bożym, który bierze na siebie winy ludzi i z miłości do nich składa siebie w ofierze, której zapowiedzią jest ofiara Abrahama. Odejście Jezusa, które miało się dopełnić w Jeruzalem, stanie się dla Jego ludu początkiem nowej, wewnętrznej wolności od grzechu oraz duchowej wędrówki do nowej Ziemi Obiecanej.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

2. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci” – przy ołtarzu św. Mikołaja, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

4. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 930, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700.

5. W zakrystii można odbierać kartki do spowiedzi świętej.

6. Na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 2.200 zł.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.250 zł. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

8. W sobotę zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i za składane ofiary na potrzeby parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Dawid Mówiński – stanu wolnego – zamieszkały w Rakowicach
i Katarzyna Maria Czaplińska – stanu wolnego – zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
(zapowiedź 1.)

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

11. Czasami nie jest nam łatwo rozmawiać o Panu Jezusie, bo nie wiemy, co ktoś sobie o nas pomyśli. Przecież być świadkiem Chrystusa to największy zaszczyt, jaki może nas spotkać. Nie wstydźmy się naszego Zbawiciela i tego, że Go kochamy.