wtorek 16 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1410864

3  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  12.03.2023 r.

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy.

3. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 1700. Zapraszamy.

4. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci” – przy ołtarzu św. Mikołaja, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

6. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy liczniej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. W zakrystii można odbierać kartki do spowiedzi świętej wielkanocnej.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Dawid Mówiński – stanu wolnego – zamieszkały w Rakowicach
i Katarzyna Maria Czaplińska – stanu wolnego – zamieszkała w Nowym Mieście Lubawskim
(zapowiedź 2.)

Dariusz Banacki – stanu wolnego – zamieszkały w Targowisku Dolnym
i Edyta Agnieszka Licznerska – stanu wolnego – zamieszkała w Lubawie
(zapowiedź 1.)

Miłosz Bartłomiej Staniszewski – stanu wolnego – zamieszkały w Ludwichowie
i Julia Rzentarska – stanu wolnego – zamieszkała w Ludwichowie
(zapowiedź 1.)

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

9. Kiedy czytamy Pismo Święte, w różnych miejscach zauważamy, że grzech powoduje powolne, duchowe umieranie człowieka. Gdy nasze serce jest zabrudzone, nie możemy w pełni uczestniczyć w Eucharystii, która jest źródłem życia. W Wielkim Poście Pan Jezus pragnie, abyśmy oczyścili swoje serca i przygotowali je na spotkanie z Nim w wieczności. Tylko wolni od zła mogą cieszyć się pełnią życia.
Pan Bóg nas stworzył, dał nam życie i je podtrzymuje. Słowo Boże i Komunia Święta to jedyny pokarm, który może pomóc urosnąć naszemu sercu i sumieniu. Wszystko po to, aby w naszej codzienności było jeszcze więcej miejsca dla Boga.