wtorek 23 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1413404

5  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  26.03.2023 r.

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne:
Poniedziałek (27 marca) i wtorek (28 marca):
godz. 800 – Msza święta z nauką rekolekcyjną dla klas IV, V, VI, VII i VIII
godz. 1000 – Nauka rekolekcyjna dla klas 0, I, II i III
godz. 1130 i 1700 Msza święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
Środa (29 marca)
godz. 915 – Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla szkoły podstawowej
godz. 1000 – Msza święta z nauką rekolekcyjną dla całej szkoły
godz. 1130 i 1700 – Spowiedź i po zakończeniu spowiedzi Msza święta na zakończenie rekolekcji (w środę kolekta będzie przeznaczona dla Ojca Andrzeja – rekolekcjonisty)

3.
W czwartek po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką i Caritas.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700 – zapraszamy.

5. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 – zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, o przeprowadzenie zbiórki proszę Akcję Katolicką.

7. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

9. Każdy z nas na chrzcie świętym otrzymał od Pana Boga możliwość nieustannego oczyszczania swojego serca. W tym czasie przygotowania do Wielkanocy starajmy się nie tylko wytrwać w czystości serca, ale również uczynić jak najwięcej dobra.