wtorek 14 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1422309

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  -  09.04.2023 r.

1. Zmartwychwstania Chrystusa – Zbawiciela doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
Życzymy, aby Zmartwychwstały Pan napełniał serca miłością i pokojem. Niech obdarza wieloma łaskami i da na nowo poznać ogrom Jego Miłosierdzia. Niech Zmartwychwstanie dokona się w naszych sercach i dokonuje się każdego dnia.
Radosnego Alleuja! Szczęść Boże.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 800, 930 i 1100. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z serca składam podziękowanie wszystkim, którzy byli zaangażowani w wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ochotniczej Straży Pożarnej składam serdeczne Bóg zapłać za straż przy Grobie Pańskim. Swoją wdzięczność kieruję do p. Organisty Sławomira, Służby Liturgicznej Ołtarza oraz Parafian, którzy włączyli się w liturgiczne przeżywanie tych pięknych dni.

5. Pani Dyrektor, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej w Sampławie dziękuję za otrzymane życzenia wielkanocne i odwzajemniam z serca życzeniami wraz z pamięcią w modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele dobroczynne. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki proszę Akcję Katolicką.

7. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu zmarła śp. Jadwiga Syguła.

Zmartwychwstały Chrystus pozostawił Kościołowi testament: Idźcie i głoście... To zadanie, przypomniane w trwającym roku duszpasterskim, wypełnia Kościół od Pięćdziesiątnicy, kiedy to Apostołowie wraz z Maryją, otrzymali Ducha Świętego, zostawiając w wieczerniku strach i lęk, z wielką odwagą i mocą wyszli, aby głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu. My również, jako ochrzczeni i wierzący w zmartwychwstanie, mamy ten najważniejszy i największy akt miłości bliźniego wypełniać z całą świadomością.