wtorek 14 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1422212

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  23.04.2023 r.

Podstawowym zadaniem i obowiązkiem ucznia jest głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Apostołowie są świadomi, że represje, nakazy i zakazy osób i gremiów zarządzających świątynią nie mogą ich powstrzymać od tego zadania. Z odwagą dają świadectwo o Chrystusie i twierdzą, że najwyższym kryterium ich postępowania jest wola Boża. Postawy ucznia Jezusa nie można odłączyć od miłości do Niego. Nie chodzi tylko o słowne wyznanie, ale o to, co wypełnia się w życiu. Pokazał to kryzys, który przeżył Apostoł Piotr. Tylko z miłości można dzielić z Panem odrzucenie, cierpienie, śmierć i uznać Jego życie, którym nas obdarza, za ważniejsze od naszego własnego.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.
Dlatego odbędzie się 4 maja o godz. 1600 – na parkingu – zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oczyść dom ze zbędnego sprzętu. Daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata.

4. Po Mszy św. o godz. 1100 – będzie błogosławieństwo pól w poszczególnych wioskach przy figurach i krzyżach: Rodzone, Targowisko Dolne, Osowiec, Ludwichowo, Rakowice, Łążek, Biała Góra i Sampława. Chciejmy w naszej modlitwie prosić dobrego Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące, by pobłogosławił wszystkie wysiłki, żeby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

5. W poniedziałek 24 kwietnia – obchodzimy uroczystość św. Wojciech – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. We wtorek 25 kwietnia – obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.

7. W sobotę 29 kwietnia – obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy.

8. Za tydzień przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Piotr Emilian Ficak – stanu wolnego – zamieszkały w Bogaczewie
i Klaudia Wilbrandt – stanu wolnego – zamieszkała w Targowisku Dolnym
(zapowiedź 2.)

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

11. Praca sprawia, że uczymy się nowych rzeczy i się rozwijamy. Wśród licznych obowiązków dnia codziennego pamiętajmy o czytaniu Pisma Świętego. Pan Bóg pragnie, abyśmy Go dobrze poznali już tutaj, na ziemi i przygotowali się na spotkanie z Nim w niebie.