niedziela 28 kwiecień 2024

NIEDZIELA;
UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY
-  04.06.2023 r.

Jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z informacji, do gromadzenia zasobów wiedzy, dlatego trudno nam otworzyć się na tajemnicę Bożej mądrości. Podobnie też ludzki umysł ma problem z przyjęciem tajemnicy Trójcy Świętej. Z pomocą w nauce rozumienia tajemnic Bożych przychodzi Duch Święty. Dzięki Niemu człowiek już w chwili chrztu otrzymuje niezatarty znak tajemnicy Osób Boskich. A odnawia swoją łączność z Trójcą, kiedy z wiarą kreśli na sobie znak krzyża, wymawiając Imiona Boskie. Pan sam stwarza nam drogę do spotkania z misterium swojej obecności, wielkości, świętości. A tą drogą jest liturgia Mszy Świętej. Tutaj prawdziwa rozkosz tkwi w poznawaniu, nie w poznaniu. Dlatego pozwólmy słowu Bożej mądrości przeniknąć do naszych serc i umysłów.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W środę na godz. 1700 – zapraszam ministrantów i kandydatów na zbiórkę.

3. W środę na godz. 1700 – zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów przed Bożym Ciałem i oktawą Bożego Ciała.

4. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1100. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

6. Dziś po Mszy św. proszę o złożenie ofiar ławkowych za I półrocze 2023 roku.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.600 zł. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Mateusz Buńka – stanu wolnego – zamieszkały w Lubawie
i Małgorzata Rolka – stanu wolnego – zamieszkała w Targowisku Dolnym
(zapowiedź 1.)

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

10. W tym tygodniu patronują nam:
* w poniedziałek, 5 czerwca – Święty Bonifacy biskup i męczennik;
* we wtorek, 6 czerwca – Błogosławiona Maria Karłowska siostra zakonna (pasterka).

11. Jest jeszcze wiele nieznanych nam prawd o Panu Bogu. Są sprawy, które trudno nam zrozumieć. Na najważniejsze pytania znajdujemy odpowiedź w Piśmie Świętym. Jeżeli pragniemy naszego Stwórcę jeszcze lepiej poznać, to zacznijmy szukać odpowiedzi nie tyle umysłem, co naszym sercem.