niedziela 5 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1418309

16  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  23.07.2023 r.

• 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto św. Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Tego dnia przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców i podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

4. W środę, 26 lipca, wspominamy Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. W sobotę, 29 lipca, wspominamy śś. Martę, Marię i Łazarza.

6. Dziś o godz. 1700 – w kościele św. Jana w Lubawie będzie Msza św. dla pielgrzymów. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej i możliwość zapisów na pielgrzymkę. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszki na rzecz Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

7. Uroczysta Msza św. rozpoczynająca 43 Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Lubawskiej będzie 1 sierpnia o godz. 1000 w kościele św. Anny w Lubawie. Wymarsz pielgrzymki ok. godz. 1130. Pożegnanie pielgrzymów i błogosławieństwo na wysokości dawnego dworca PKP.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

9. Nie bądźmy chwastem na polu, lecz pszenicą, która wydaje obfity plon! Niech w naszych sercach trwa przekonanie, że zbawcza miłość Chrystusowa jest potężniejsza od wszelkiego zła, jakie szerzy się w świecie.