piątek 3 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417168

24  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  17.09.2023 r.

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

3. W poniedziałek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczymy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

7. Bądź uwielbiony, Boże, źródło wszelkiej mądrości, za Twoje niezwykłe skarby ukryte wśród zwyczajnych liter nadzwyczajnej Świętej Księgi. Skarby Twej mądrości radują nasze serca i dusze, napełniają szczęściem i pokojem oraz otwierają bramy do Twojego Królestwa.
Pan Jesus pragnie, aby człowiek używał rozumu i dobrze wykorzystywał zdobytą wiedzę. Mówi do nas każdego dnia o tym, jak bardzo nas kocha. Nie pozwólmy, aby jakieś niepotrzebne informacje odciągały naszą uwagę od Zbawiciela.