piątek 3 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417506

26  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  01.10.2023 r.

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia w tygodniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 1600.
O poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę:
- w poniedziałek - klasa IA, IB i II
- we wtorek - klasa VII i VIII (katecheza)
- w środę - klasa V
- w czwartek - klasa VI
- w piątek - o godz. 1600 - klasa IV, o godz. 1630 - klasa III (katecheza)
- w sobotę zapraszam kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych i (katecheza)

3. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.200 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1530.
W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1515 i słuchamy spowiedzi świętej.
W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

5. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii. W wielu parafiach istnieje Apostolat „Margaretka”. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana, dla którego wypraszają u Boga potrzebne łaski. Sami wybierają formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada i modlą się do końca życia.

6. Dnia 7 i 8 października zapraszamy do modlitwy różańcowej za Polskę.
Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek, 2 października – świętych Aniołów Stróżów;
  • w środę, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • w czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia oraz Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu;
  • w sobotę, 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.