piątek 3 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417485

28  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  15.10.2023 r.

1. Dziś przypada dwudziesta ósma niedziela zwykła w roku kościelnym. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudził nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. Podaruj swojemu Kościołowi wielu nowych kapłanów. Udziel chrześcijańskiej młodzieży łaski powołania kapłańskiego. Wzbudź wystarczającą liczbę głęboko wierzących kapłanów, aby przy Twoim ołtarzu nie zamilkła oddawana Tobie chwała, aby nie zgasło światło przy Twoim tabernakulum, aby na ołtarzach nie zakończyło się składanie Twojej ofiary i aby nie zabrakło Twojemu ludowi głosicieli Twojej woli, przewodników na Twojej drodze i pośredników Twojej łaski.
Dziś gościmy w naszej parafii: ks. profesora Krzysztofa Krzemińskiego i dwóch kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Torunia.
Dziś nasze ofiary składane na kolektę będą przeznaczone na nasze seminarium.

3. Jutro przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej ojczyzny.

4. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
Za przeprowadzenie zbiórki składam serdeczne Bóg zapłać dla Akcji Katolickiej.

5. We środę, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę Świętą podczas, której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

6. W niedzielę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 1600. O poprowadzenie modlitwy proszę:
- w poniedziałek – klasa IA, IB i II
- we wtorek – klasa VII i VIII (katecheza)
- w środę – klasa V
- w czwartek – klasa IV i VI
- w piątek – klasa III – na Mszę św. o godz. 1700 i katecheza
- w sobotę – na godz. 1600 – zapraszam kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.

8. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. O przeprowadzenie zbiórki proszę Caritas.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

10. W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
  • w środę, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
  • w piątek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
  • w niedzielę, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

11. Święty Jan Paweł II uczy nas miłości do Pana Boga, naszej ojczyzny i do każdego człowieka. Pokazał nam, że każde ludzkie życie jest ważne. Uczył, że musimy od siebie wymagać nawet wtedy, gdy inni od nas nie wymagają.