wtorek 30 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416267

29  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  22.10.2023 r.

1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za przeprowadzenie zbiórki na misje składam serdeczne podziękowanie dla Caritas.
Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Na fundusz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1.171 zł.

3. W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 1600. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
O poprowadzenie modlitwy Różańcowej proszę:
- w poniedziałek – klasa IA, IB i II
- we wtorek – klasa VII i VIII (katecheza)
- w środę – klasa V
- w czwartek – klasa IV i VI
- w piątek – klasa III (katecheza)
- w sobotę – ze szkół ponadpodstawowych (katecheza)

5. W parafii św. Jana Chrzciciela i św. Michała w Lubawie, w dniach do 3 listopada do 3 grudnia co piątek o godz. 1830, odbywać się będzie kurs przedmałżeński. Spotkania będą miały miejsce w kaplicy św. Franciszka.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

7. Każdy z nas przez modlitwę i ofiarę może pomóc w głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych. Nie zapominajmy jednak, że nawet wśród tych, którzy są blisko nas na co dzień, mamy głosić miłość Chrystusa.