wtorek 30 kwiecień 2024

30  NIEDZIELA  ZWYKŁA;
UROCZYSTOŚĆ  ROCZNICY  POŚWIĘCENIA  KOŚCIOŁA  WŁASNEGO
-  29.10.2023 r.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.

2. We wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę ministrantów i kandydatów, a po Mszy świętej zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 800 i 930. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 1130. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będzie przeznaczona na opłaty za wywóz śmieci z cmentarza.
Stare groby na cmentarzu przy kościele będą likwidowane!

4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 1000, 1100 i 1600. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!
Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1515 i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

6. W sobotę od godz. 800 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

8. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych.
Zdrowaśki roczne rozpoczniemy od pierwszej niedzieli Adwentu – można składać w zakrystii.
Msza święta zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 1600.
Zdrowaśki jednorazowe na zwykłych kartkach proszę składać na ołtarzu przed Mszą św.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

10. Pan Bóg jest obecny we wspólnocie Kościoła. Możemy Go spotkać w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni. Nasz Zbawiciel pragnie, abyśmy przychodzili do Niego na modlitwę jak najczęściej.