poniedziałek 29 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1415898

32  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  12.11.2023 r.

Troska o życie wieczne odgrywa w życiu wielu współczesnych ludzi rolę drugorzędną, a niekiedy jest uważana za coś wprost wstydliwego. Wielu ludzi próbuje też przykładać ziemską miarę, by oceniać rzeczywistość nadprzyrodzoną. A ta rzeczywistość okazuje się jakże różna od naszych wyobrażeń. Nasze poszukiwania życia wiecznego to wyraz odwagi wiary, która poważnie traktuje zachęty do odkrywania Boga jako pełni szczęścia. Niech słowo Boże pomoże nam ożywić wspólnotę z Bogiem, który jest Dawcą życia wiecznego.

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Dziś, 12 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także obchodzimy już po raz szósty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

3. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Za tydzień będzie zbiórka do puszek dla dzieci na słodycze z okazji św. Mikołaja. O przeprowadzenie zbiórki proszę Akcję Katolicką.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek, 13 listopada – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna: pierwszych męczenników Polski;
  • w czwartek, 16 listopada – Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła;
  • w piątek, 17 listopada – Świętą Elżbietę Węgierską;
  • w sobotę, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica.

7. Miłość Pana Boga daje nam siłę do czynienia wspaniałych rzeczy! Wystarczy otworzyć swoje serce na działanie Zbawiciela i pozwolić Mu się prowadzić przez życie.