poniedziałek 29 kwiecień 2024

34  NIEDZIELA  ZWYKŁA;
UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA
-  26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla, a od 1969 roku także Króla Wszechświata, przenika podwójne przesłanie. Chodzi o zrozumienie, jaka jest rola Chrystusa w dziejach zbawienia i odkrycie, kim jest On dla nas osobiście. Królowanie Jezusa nie jest egoistycznym narzucaniem swej woli i władzy, aby jak najbardziej wykorzystać poddanych, lecz jest cierpliwym czekaniem na każdego, kto w swojej wolności i pokorze zbliży się do Niego, aby zaczerpnąć ze zdrojów zbawienia. Jezus króluje z wysokości krzyża. To co przez Jego oprawców zostało przewidziane jako kara, poniżenie i upokorzenie, staje się znakiem Jego mocy i panowania.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3. Po Mszy Świętej proszę o złożenie ofiar ławkowych za II półrocze 2023 roku.

4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1530 i modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
Tego dnia obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
Po Mszy św. w czwartek zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką i Caritas.

5. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1515 i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

6. W sobotę od godz. 800 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

7. Od przyszłej niedzieli nie stroimy ołtarzy kwiatami. (dopiero po świętach Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa).

8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

10. Nasze czyste serce jest miejscem królowania Jezusa Chrystusa.
Prośmy Go o serca wolne od wszelkiego zła:
Panie Jezu, który umarłeś na krzyżu, aby dać nam życie, zmiłuj się nad nami.
Chryste, który przyjdziesz sądzić żywych i umarłych, zmiłuj się nad nami.
Panie Jezu, który przygotowałeś nam mieszkanie w niebie, zmiłuj się nad nami.

11. Czy człowiek tego chce, czy nie chce, Pan Jezus jest królem wszechświata. Jako Jego uczniowie jesteśmy zaproszeni do głoszenia Bożego królestwa wszystkim ludziom. Najlepiej uczynimy to przez przykład życia zgodnego z przykazaniem miłości.