sobota 27 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1415247

2  NIEDZIELA  ADWENTU  -  10.12.2023 r.

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek. Za przeprowadzenie zbiórki składam serdeczne Bóg zapłać dla Caritas.

2. Msze Święte roratnie sprawowane będą w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 700. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

3. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. W piątek, 15 grudnia, od godz. 1630 kapłani z dekanatu będą słuchać spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

4. Po Mszach Świętych można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy (duże świece po 20 zł a małe po 12 zł). W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.

5. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

7. W tym tygodniu patronują nam:

• w środę, 13 grudnia – święta Łucja - dziewica i męczennica;
  • w czwartek, 14 grudnia – święty Jan od Krzyża, kapłan i doktor kościoła.

8. Jesteśmy coraz bliżej Bożego Narodzenia – dzisiaj mamy już drugą niedzielę Adwentu. Przychodząc na Mszę Świętą, staramy się jak najlepiej wykorzystać czas przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem w te święta oraz w wieczności.
Pan Jezus jest dla nas wzorem miłości każdego człowieka. On pragnie, abyśmy byli zawsze miłosierni dla siebie nawzajem. Warto wykorzystać każdą okazję do czynienia dobra, ponieważ dobro do nas powraca.