niedziela 28 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1415659

3  NIEDZIELA  ADWENTU  -  17.12.2023 r.

Kościół przypomina nam o miłości Boga, który zesłał na ziemię swego Syna. Jest to powód do radości niezmąconej, którą mamy odkrywać pośród trudów i zmagań. Czym jest radość i jak należy ją rozumieć, by nie pomylić jej z płytką wesołością, zabawą czy dobrym humorem? Prawdziwa radość jako dar Ducha Świętego pochodzi z czystości serca. Zdobywa się ją przez pobożną modlitwę. Jej owocami są: gorliwość i troskliwość, nastawienie oraz gotowość duszy i ciała do pełnienia z radosnym duchem wszelkiego dobra. Aby odkryć radość, musimy najpierw dostrzec wartość naszej codzienności oraz podjąć pracę nad swoimi wadami. Do tego prowadzi nas życie i nauczanie Jana Chrzciciela.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Od 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

4. We wtorek po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką i Caritas.

5. W środę od godz. 800 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

6. W czwartek po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

7. W sobotę na roraty zapraszam ministrantów i kandydatów. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie w kościele.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

9. Gaudete in Domino semper! To pierwsze słowa cytatu w języku łacińskim, które tłumaczymy na język polski: „Radujcie się zawsze w Panu!”. Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete, czyli Radości. Bóg bardzo nas kocha i pragnie, abyśmy byli szczęśliwi tutaj na ziemi i kiedyś w wieczności.

10. Pan Bóg stworzył nas z miłości i pragnie, abyśmy byli szczęśliwi. Niedziela Gaudete jest okazją do dzielenia się radością w naszych rodzinach i do dawania dobrego świadectwa o Panu Jezusie przed ludźmi.