niedziela 28 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1415791

1  NIEDZIELA  PO  NARODZENIU  PAŃSKIM;  UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  RODZINY:  JEZUSA,  MARYI  I  JÓZEFA  -  31.12.2023 r.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. Dziś, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 1100. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

3. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia, za przeprowadzenie zbiórki składam serdeczne Bóg zapłać dla Caritas.

4. W poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą o godz. 930, 1100 i 1400. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

5. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1530.

6. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1515 i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

7. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy, kadzidła i wody będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

8. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

9. W dziele stworzenia doświadczyliśmy miłości Pana Boga, naszego najlepszego Ojca. Czasami rozum o tym zapomina, ale serce ciągle pamięta. Nasze serca nieustannie chcą wracać do Stworzyciela i szukają miłości. Każdy z nas chce kochać i być kochanym. To jest naturalne pragnienie wszystkich ludzi. Miłość tutaj na ziemi szczególnie wyraża się w małżeństwie, w rodzinie. Chrystus, Bóg i człowiek, tak jak każdy urodził się w rodzinie. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Pana Jezusa, Maryi i Józefa.

10. Co zrobić, żeby moja rodzina też była święta? Potrzeba wspólnej modlitwy. Pan Bóg jest źródłem wszelkiego dobra i miłości. Wystarczy zaprosić Go do swojego życia, a wtedy będzie nas uświęcał.