poniedziałek 6 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1418929

4  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  10.03.2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 oraz w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 1700.

5. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci” – przy ołtarzu św. Mikołaja, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

6. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

8. Wiele dni Wielkiego Postu już za nami. Zastanówmy się, jak jesteśmy przygotowani na spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Zadbajmy także o to, aby inni nie zmarnowali tego świętego czasu, który Pan Bóg nam zsyła.