środa 8 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1419626

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  -  31.03.2024 r.

1. „Pusty grób chce stawiać wyzwania, wstrząsnąć, zadawać pytania, ale przede wszystkim, chce nas zachęcić do wiary i ufności, że Bóg działa w każdej sytuacji, w każdej osobie i że Jego światło może dotrzeć do najbardziej nieoczekiwanych zakątków istnienia” papież Franciszek.
Niech Zmartwychwstanie Chrystusa wypełni nasze życie wiarą i ufnością w moc Bożą.
Życzymy, aby Zmartwychwstały Pan napełniał serca miłością i pokojem. Niech obdarza wieloma łaskami i da na nowo poznać ogrom Jego Miłosierdzia. Niech Zmartwychwstanie dokona się w naszych sercach i dokonuje się każdego dnia.
Radosnego Alleuja! Szczęść Boże.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 800, 930 i 1100. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z serca składam podziękowanie wszystkim, którzy byli zaangażowani w wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ochotniczej Straży Pożarnej składam serdeczne Bóg zapłać za straż przy Grobie Pańskim. Swoją wdzięczność kieruję do p. Organisty Sławomira, Służby Liturgicznej Ołtarza oraz Parafian, którzy włączyli się w liturgiczne przeżywanie tych pięknych dni.

5. Pani Dyrektor, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej w Sampławie dziękuję za otrzymane życzenia wielkanocne i odwzajemniam z serca życzeniami wraz z pamięcią w modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele dobroczynne. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki proszę Akcję Katolicką.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.000 zł. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

8. 7 czerwca tego roku będziemy obchodzić 25. rocznicę beatyfikacji ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Na swoim obrazku prymicyjnym ksiądz Frelichowski napisał następujące słowa: „Przez krzyż cierpień i życia szarego – z Chrystusem – do chwały zmartwychwstania”.
„Życzę Wam, by Święta Wielkanocne pogłębiły nadzieję, że po każdym Wielkim Piątku przychodzi Niedziela Zmartwychwstania, a po każdym trudzie – chwała nagrody”.
(ks. Stanisław Adamiak – rektor WSD w Toruniu).