wtorek 30 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416337

3  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  14.04.2024 r.

Bóg wykorzystuje liczne okazje, aby objawić się człowiekowi. Zgromadzenie się wylęknionych uczniów za drzwiami Wieczernika stanowiło okazję, aby Jezus mógł objawić się jako Zmartwychwstały. Spotkanie z uczniami dało Jezusowi okazję zarówno do zaświadczenia o realności swej Osoby, a także do potwierdzenia, że w Jego śmierci i powstaniu z martwych wypełniły się słowa Pisma i proroków. Moment, w którym Pan „oświecił umysły uczniów, by rozumieli Pisma”, zaowocował w Dziejach Apostolskich. Piotr dzięki łasce Bożej uzdrawia chromego od urodzenia. Cud ten przyciąga tłum gapiów i słuchaczy. Jak niegdyś Jezus, tak teraz Piotr wykorzystuje tę okazję do głoszenia ludowi Jezusa Zmartwychwstałego, który wypełnił mesjańskie proroctwa.
Usłyszany przez nas dzisiaj fragment Ewangelii przypomniał nam, że mamy być świadkami zmartwychwstania Jezusa. Realizujmy to odpowiedzialne zadanie przez wszystkie dni rozpoczynającego się tygodnia. Bądźmy także tymi, którzy przynoszą światu pokój.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. Od najbliższej soboty proszę o kwiaty na ołtarze w kościele (od godz. 900 do 1030).

4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 1100 – będziemy się modlić o urodzaje. Wszyscy wierni proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.
Będziemy się modlić o to, aby nikomu nie brakowało chleba. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo pól.

5. Zapowiedzi przedślubne:
Szymon Łątkowski – stanu wolnego – zamieszkały w Lubawie
i Karolina Burzyńska – stanu wolnego – zamieszkała w Targowisku Dolnym
(zapowiedź 2.)

6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…