sobota 20 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412233

24  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  15.09.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Mottem tegorocznego, Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia. Jednym z celów, jakie stawiają sobie wychowawcy, jest pokazanie wychowankom, gdzie będą mogli znaleźć odpowiedzi na ważne dla nich pytania. Uczniowie rozpoczęli rozmowę z Jezusem i stało się to dla nich początkiem zupełnie nowej drogi. Jak doprowadzić naszych uczniów do tego, by kierowali swoje pytania do Jezusa i u Niego szukali rozwiązania swoich problemów.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę, 18 września, o godz. 1800.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 zapraszam rodziców na spotkanie, których dzieci przygotowują się do pierwszej komunii św.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Lewandowski – stanu wolnego – zamieszkały w Sampławie

i Agnieszka Pająk – stanu wolnego – zamieszkała w Byszwałdzie

(zapowiedź 2.)

6. Dnia 21 września (sobota) – zostanie odprawiona Masza św. o zdrowie dla Kacpra w kościele św. Jana w Lubawie o godz. 700.

Walczymy razem z Kacprem! Charytatywna trasa – start 21.09.2019 r. o godz. 1400 – miejsce Stadion Łazienkowski – OsiR Lubawa.

Pieniądze, które uda nam się zebrać podczas akcji będą przeznaczone na leczenie Kacpra, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą, jaką jest guz mózgu (informacje na plakacie).

7. W tym tygodniu patronuje nam:

• w poniedziałek, 16 września – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • w środę, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • w piątek, 20 września – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • w sobotę, 21 września – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.