UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

środa 22 maj 2024

Statystyki strony

Dziś: 131

Wczoraj: 231

W tym tygodniu: 798

W tym miesiącu: 8868

Od czerwca 2009 r. 1425340

 

Odpust św. Mikołaja

 

Dnia 6 grudnia 2021 r. obchodziliśmy w naszej parafii odpust ku czci – jednego z patronów naszego Kościoła Świętego Mikołaja. Ten święty – patron miłosierdzia i dyskretnej pomocy jest darzony szczególną sympatią przez dzieci, bo to przecież On obdarowuje prezentami.
Tego dnia w naszej parafii zostały odprawione dwie msze święte, którym przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Jankowski. Ze względu na obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią koronawirusa, starsi uczniowie uczestniczyli we mszy św. o godz. 9:00, a młodsze dzieci oraz maluchy, które przybyły pod opieką swoich rodziców we mszy św. o godz. 11:00. Po mszy św. do kościoła przybył Św. Mikołaj, który obdarował dzieci paczkami ze słodyczami.
To był miły dzień. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za materialne wsparcie, że mogliśmy sprawić dzieciom radość. Módlmy się też, abyśmy za przyczyną i przykładem świętego Mikołaja przeszli przez ziemię, dobrze czyniąc innym.

                                                                                                                     I. Zielińska

 


07.12.2021