czwartek 25 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414400

Wizytacja kanoniczna biskupa Wiesława Śmigla

W piątek dnia 28 października 2022 r. odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. biskup Wiesław Śmigiel.

Wizytacja pasterska parafii jest czynnością apostolską. Daje ona biskupowi diecezjalnemu okazję do osobistych kontaktów z duchowieństwem i wiernymi, wspomaga pracę duszpasterską, stwarza możliwości sprawdzenia i rozważenia rzeczywistej skuteczności i środków, jakimi posługuje się duszpasterstwo.

Plan wizytacji przedstawiał się następująco:
godz. 10:30 – spotkanie z dziećmi klas młodszych,
godz. 11:30 – spotkanie z młodzieżą klas starszych,
godz. 14:00 – odwiedziny chorych,
godz. 15:30 – spotkanie z Radą Parafialną,
godz. 17:00 – msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą odbyło się w kościele. Tam, z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego uczniowie z klas III i VII przedstawili program słowno – muzyczny pod hasłem „Każdy może być święty”. Uczniowie wyjaśnili istotę święta oraz przedstawili sylwetki kilku błogosławionych i świętych, w tym patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na zakończenie spotkania dzieci i młodzież wraz z p. Dyrektor podziękowali ks. biskupowi za spotkanie.

Po odwiedzinach chorych odbyło się spotkanie z Radą Parafialną, na którym analizowano sprawy dotyczące sfery duchowej i materialnej parafii.

Na zakończenie wizytacji o godz. 17:00 odbyła się uroczysta msza św. w czasie której ks. biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Irena Zielińska