środa 24 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1413721

Światowy Dzień Chorego

W piątek, 10 lutego 2023 r. obchodziliśmy XXXI Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: „Miej o nim staranie (Łk 10, 35). Celem obchodów Światowego Dnia Chorego jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodzina czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

W tym dniu w naszej Parafii została odprawiona msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Z tej okazji uczniowie ze szkoły podstawowej w Sampławie przygotowali własnoręcznie przepiękne laurki z życzeniami dla chorych, którymi zostali obdarowani uczestnicy mszy św. Akcją przygotowania laurek kierowały nauczycielki p. Kinga Sendobra i p. Agnieszka Fert-Krasula.

Po mszy św. chorzy wraz ze swoimi opiekunami oraz ks. proboszczem S. Guzowskim i ks. T. Wilamowskim udali się do szkoły, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką. W szkole wszystkich powitała i życzenia złożyła p. dyrektor H. Ewertowska. Uczniowie ze starszych klas pod okiem nauczycieli p. B. Dejny i p. B. Duszak przedstawili spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Sztuka, choć zabawna i w nowatorski sposób przedstawiająca losy czerwonego kapturka, miała też morał dotyczący ostrożnego zawierania znajomości w internecie. Nad oprawą muzyczną czuwał p. S. Sieński.

Po przedstawieniu, które zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem i nagrodzone brawami, na naszych gości czekała niespodzianka. W ramach ubiegania się o certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie, każda osoba otrzymała jabłko. Spotkanie upłynęło w miłej oraz serdecznej atmosferze i było okazją, aby się spotkać i porozmawiać.

Kinga Sendobra

11.02.2023